Öğrenci Koçluğu

Öğrencilerin kendilerini tanımalarını, güçlü yanlarını,  yeteneklerini keşfetmelerini,  kendilerine hedef koymalarını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanabilmelerine yönelik bir hizmettir. Aynı zamanda bir uzman eşliğinde öğrencilerin yol haritası ve eylem planı yapmalarına, yaptıkları planı uygulamaya destek sağlar.

Tamamen kişiye özgü oluşturulan, gizlilik ve etik değerler çerçevesinde sunulan bir programdır.

Öğrenci Koçluğu Neleri Hedefler?

 • Öğrencinin okul başarısını artırmayı,
 • Kendine uygun hedefler seçmesini,
 • Etkin çalışmayı öğrenmesini,
 • Zamanı önceliklerini seçerek kullanmasını,
 • Güçlü yönlerini açığa çıkarıp kullanmasını,
 • Sınırlılıklarının farkına varıp kendini geliştirmesini,
 • Sağlıklı iletişim kurmasını,
 • Kendine güvenini geliştirmesini hedefler.

Hedefini belirlemiş olmak bir ayrıcalıktır. Yaşam daha anlamlı hale gelir. Hedef belirlemek kolay bir iş değildir. Hedefinizi belirlediğinizde, kapalıymış gibi görünene yollar açılır.  Motivasyon güneşinizin pırıl pırıl aydınlattığı o yolda yürüyüşünü devam ettirmektir geriye kalan. Hele bir de tutkuyla bağlandıysanız hedeflerinize, kim tutar sizi…

Öğrenci Koçluğu Öğrenciye Ne Sağlar?

Öğrencinin, içsel dünyasında farkındalığını arttırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yardımcı olur, yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini daha iyiye taşımasına yardımcı olur.

Aileye Ne Sağlar?

Başarı bir takım oyunudur. Ebeveynin davranış ve yaklaşımı, öğrencinin başarısında önemli bir faktördür. Yapılan araştırmalar ve çalışmalar göstermiştir ki, kendisine ve başarısına inanılan bireyler hayatta daha mutlu olmuş, daha özgün bireyler olmuş ve daha kalıcı başarılara imza atmıştır.

Öğrenci, ailenin destekleyen ve kabul edici tutumuna birinci sırada ihtiyaç duymaktadır. Etkin aile ortamında iletişim ve ilişkilerin kalitesini arttırmak hepimizin sorumluluğudur. Hele sınav stresinin de yaşandığı bir süreçte onlara destek olacak yaklaşımlar, başarı için çok önemlidir.

Bizler, anne, baba ve çocuk hep birlikte ekip ruhuyla hareket etmek, sinerji yaratmak, omuz omuza vererek sorunlarla baş etmek, çözümsel yaklaşımlar geliştirmek ve pozitif iletişim dilini gerçekleştirmek için buradayız ve size yardıma hazırız.

Öğrenci Koçluğunda Çalışma Stratejimiz:

Öğrenci Koçluğu çalışması, danışman (koç) ile danışan arasında gerçekleşir.

İlk görüşmede öğrenci koçu ile öğrenci birbirlerini tanır, çalışma konusu olacak ihtiyaçları belirler ve bu doğrultuda çalışmaya başlar. Öğrencinin ilk adımda istekli olması, tanımlanan, ortaya konulan durumu “Çözmek” istemesi önemlidir. Koçluk teknik ve yöntemleri, çözüm odaklıdır. Ve bu çözümü, çalışma süreci içinde kişi (öğrenci) kendi kaynaklarıyla bulur.

Öğrenci Koçluğu hizmetimizden yararlanmayı düşünen öğrencilerimizin aşağıdaki soruları kendilerine sormalarını öneriyoruz. Sorulara verdiğiniz cevaplara bakın, sonuçta istediğiniz noktada olmadığınızı düşünüyorsanız ve daha iyi olmasını istediğiniz durumlar varsa, bunu değiştirmek istiyorsanız, bizimle tanışabilirsiniz.

 1. Konsantrasyonunuz yeterli mi?
 2. Daha iyi odaklanmak ister misiniz?
 3. Keyifli olarak başarıya odaklanmak ister misiniz?
 4. Sınav stresi ve kaygısı yaşıyorsanız, kontrol gücü sizde olsun ister misiniz?
 5. Hedefinizi netleştirmek ve ne istediğinize tam olarak karar vermek ister misiniz?
 6. Başkalarının sizi kontrol etmesi yerine, siz kendi kendinizi kontrol etmek, hayatınızı yönetmek ister misiniz?

Kendinize bir şans verin ve bizimle tanışın…